×
کاربرد کربوکسی تراپی چیس؟رفع-تیرگی و گودی و پف و چروک زیرچشم-لاغری موضعی-رفع ریزش مو-کلینیک زیبایی مای رونیکا-لیز موهای زائد تزریق ؤل و بوتاکس-پلاسماتراپی-مزوتراپی-شهرک ولیعصر-یافت آباد-نعمت آباد-آزادی-منطقه18-19-20

کاربرد کربوکسی تراپی چیست؟

کاربرد کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی و یا همان درمان با تزریق دی اکسید کربن، یکی از جدیدترین روشهای پزشکی برای درمان سیاهی و گودی و پف زیرچشم، رفع ترکهای حاصل از لاغری، درمان ریزش مو و لاغری موضعی میباشد.
بعضی از پزشکان از کربوکسی تراپی برای بیماریهایی مانند کاهش درد و اسپاسم عضلات، پسوریازیس، ایسکیمیک اندام تحتانی، ارکتایل مسائل عروقی ریز نیز استفاده مینمایند.
در این روش به ناحیه ای که دچار عارضه خاصی مباشد مقداری گاز استریل دی اکسیدکربن تزریق میشود. این عمل باعث میشود تا به بدن پیغامی مبنی بر کمبود اکسیژن ارسال گردد. بدن در جوان در عرض چند دقیقه دی اکسید کربن را با اکسیژن جاگزین مینماید. این اتفاق باعث میشود تا جریان خون زیر پوست افزایش یابد که این خود سبب افزایش سرعت بهبود سلولهای بدن و ارسال مواد مغذی به این نواحی میشود. در نتیجه پوشت ترمیم شده و جوانی و شادابی خود را مجددا به دست می آورد.

دز یک جمله به عمل تزریق گاز دی اکسید کربن به لایه های زیرین پوست به منظور جوانسازی و رفع عیبوب پوست کربوکسی تراپی گفته میشود.

تاریخچه کربوکسی تراپی

در دهه 1950 از این روش برای درمان بیماریهای قلبی و عروقی مانند مشکلات خونرسانی به بافت های بدن و همچنین تجمع چربی در عروق استفاده میشد. ولی به مرور زمان راه خود را در دنیای اعمال زیبایی باز کرد و برای از بین بردن چربی های موضعی و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار گرفت. این روش امروزه یکی از محبوبترین و پرکاربردترین روش در میان تکنیک های مرود استفاده در اعمال زیبایی میباشد و طرفداران فراروانی دارد.

نحوه عملکرد کربوکسی تراپی

از کربوکسی تراپی میتوان برای نواحی مانن پلک، صورت، گردن، باسن، پشت دست و پاها استفاده کرد و به خوبی نتیجه گرفت.
خصوصیات درمانی در نقاط مختلف، متفاوت میباشد ولی نحوه کار در همه موارد یکسان میباشد.مکانیسم عملکرد در همه موارد از یک مخزن دی اکسیدکربن که به صورت گاز با لوله های پلاستیکی به یک تنظیم کننده جریان متصل شده تشکیل شده است. پزشک باید این تنظیم کننده جریان را تنظیم نماید و به مقدار آن توجه زیادی بنماید. گاز دی اکسیدکربن از طریق لوله های استریل جاری میشود. در انتهای این مسیر فیلترهایی قراردارند که وظیفه جداسازی هرگونه ناخالصی احتمالی را قبل از رسیدن به بدن به عهده دارند. در سمت دیگر این فیلترها یک سوزن کوچک قرار دارد. با وارد کردن این سوزن به زیر پوست در ناحیه مورد نظر، این گاز به بدن منتقل میشود.
این فرآیند درد چندانی ندارد ولی اگر خود بیمار تمایل داشته باشد میتوان از کرم های بی حسی موضعی برای از بین بردن همین درد اندک استفاده کرد. مدت زمان لازم برای این عمل معمولا 15 تا 30 دقیقه میباشد و نیازی به بی حسی یا بی هوشی ندارد. سوزن استفاده شده بسیار نازک بوده و هیچ گونه درد و خونریزیی ایجاد نمی نماید و نیاز به دوره نقاهت نیز ندارد.

کاربرد کربوکسی تراپی

 • درمان ریزش مو
 • رفع افتادگی پوست
 • درمان چروک های پشت دست
 • رفع رد اسکار و زخم و جای جوش
 • کاهش سیلولیت و ناهمواری های پوستی
 • بالابردن جریان خون و جوانسازی پوست
 • رفع تیرگی و پف و گودی و چروک زیرچشم
 • رفع ترک های پوستی و خطوط چاقی و لاغری
 • کاهش موضعی چربی بدون نیاز به انجام لیپوساکشن
 • بیماری های عروقی مربوط دیابت
 • درمان برخی از مشکلات نغوظ حاصل از اختلال عروقی

عوارض جانبی کربوکسی تراپی

دی اکسیدکربن به طور طبیعی در بدن وجود دارد. پس بدن آن را به عنوان یک عامل خارجی شناسایی نمیکند و آن را میپذیرد و هیچ گونه عارضه خاصی برای بیمار ایجاد نمی نماید.
تنها مشکلی که ممکن است بعد از انجام کربوکسی ایجاد شود کبودی و احساس سوزش در محل تزریق میباشد که به مرور زمان از بین میرود.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

افرادی که ار این روش برای کاهش چربی و رفع ریزش مو استفاده میکنند باید به مدت 24 ساعت مراقب باشند تا با این نواحی آب تماس نداشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *