×
پی آر پی و کاربردهای آن در خدمات زیبایی و پوست-PRP-کلینیک زیبایی مای رونیکا-تزریق ژل-بوتاکس-لیزر موهای زائد-نعمت آباد-شهرک ولیعصر-یافت آباد-آزادی-منطقه 18-19-17

پی آر پی و کاربردهای آن در زیبایی

پی آر پی و کاربردهای آن در زیبایی و پوست PRP

روش PRP یکی از جدیدترین و محبوبترین روش های جوانسازی پوست و صورت می باشد. در این روش از پلاکت های خون خود شخص استفاده می شود. در ادامه توضیح مختصری درمورد پی آر پی و کاربردهای آن داده میشود.
این پلاکت ها حاوی موادی که عامل اصلی در فرآیند ترمیم و بازسازی سلول ها و بافت ها هستند می باشد که سبب رشد و تکثیر سلول های مختلف پوستی و بافتی می شود. این خود باعث ایجاد کلاژن ، الاستین ، ماده بین سلولی ، تولید رگ و سلول های بافت آسیب دیده می شود. همچنین این روش تاثیر قابل توجهی بر درمان ریز مو در خانم ها و آقایان دارد.

خون انسان از 4 بخش تشکیل شده است که شامل گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاسما و پلاکت می باشد. برای جدا کردن پلاکت از خون از دستگاهی به نام سانترفیوژ استفاده می شود. به این ترتیب که ابتدا مقداری خون از فرد گرفته می شود سپس درون ظرف های ویژه ای ریخته می شود و با استفاده از ژل جدا کننده و سانترفیوژ، غلظت پلاکت 3 الی 5 برابر مقدار اولیه رسانده می شود. این فرآیند حدودا 8 الی 10 دقیقه طول میکشد. پس از اتمام فرآیند جداسازی، پلاکت ها به نقاط مورد نظر تزریق می شود.

ساختار تشکیل دهنده خون

کاربردهای پی آر پی

به طور کلی در تمام عوارضی که تحریک و بازسازی بافت ها می تواند تاثیری در بهبود آن مشکل داشته باشد می توان از پی آر پی استفاده نمود. در ادامه به چند مورد از موارد کاربردی این روش اشاره می نماییم.

  • رفع چین و چروک پیشانی و صورت
  • رفع چین و چروک گردن
  • رفع خط اخم و خط خنده
  • رفع گودی و تیرگی و پف زیر چشم
  • رفع ریزش و تقویت موی سر و ابرو
  • رفع جای زخم و آکنه و لک های حاصل از سوختگی و جراحی و…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *