×
پیکرتراشی-لاغری شکم-از بین بردن چربی-هزینه عمل جراحی لاغری

پیکرتراشی و روش های مختلف آن

بسیاری از افراد تمایل زیادی به داشتن اندام ورزیده و زیبا دارند اما برای رسیدن به این اندام احتیاج به انجام ورزش های سخت و گذاشتن وقت زیاد دارد. حتی با انجام اینکار نیز ممکن است به دلایل مختلف مانند وراژت، بالا رفتن سن و بیماری تمام این زحمت ها از بین میرود. علاوه بر این مسائل در خانم ها بارداری هم یکی از عوامل مهم در تغییر ظاهری اندام ها می باشد.

پیکرتراشی (فرم دهی به بدن) چیست؟

پیکرتراش روشی برای خارج کردن چربی های اضافه ازبدن و برداشتن پوست های شل شده و اضافی می شود پیکرتراشی گفته می شود.
در کل به تمام عمل های جراحی که باعث ایجاد تغییر در ظاهر اندام ها و حذف چربی و پوست اضافه می شود پیکرتراشی گفته می شود.
این اعمال هم مانند سایر عمل ها عوارضی را با خود به همراه دارند. برای همین اگر مشکل شما با رعایت رژیم های غذایی و ورزش از بین می رود تا جای ممکن از انجام عمل پرهیز نمایید.

روش های مختلف جراحی پیکرتراشی

تمام عمل هایی که با عناوینی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپوست، لیپولیز، ابدومینوپلاستی و … انجام می شود زیرمجموعه اعمال پیکرتراشی میباشد.

جراحی لاغری به روش لیپوماتیک :

در این روش نیازی به ایجاد برش نیست و تنها با ایجاد یک سوراخ و وارد کردن یک میله به داخل شکم چربی های اضافه خارج می شود. چنانچه قصد دارید از چربی های بدن خود برای سایر نقاط و فرم دهی استفاده مایید این روش بهترین گزینه میباشد.

جراحی لاغری به روش لیپوست :

در این جراحی از تکنیک T.L.A و ویبره استفاده میشود. در نتیجه چربی ها به صورت کاملا سالم از بدن خارج میشود و همانند روش لیپوماتیک قابلیت تزریق به قسمت های دیگر را دارد.

از بین بردن چربی اضافه با روش لیپوساکشن :

در این روش از یک دستگاه ساکشن و ایجاد یک برش کوچک، چربی را کشیده و از پوست خارج می نمایند.جربی های خارج شده کیفیت مناسبی ندارند و نمیتوان از آن ها برای تزریق به محل های دیگر استاده نمود.

لاغری به روش لیپولیز :

این نوع جراحی به دو روش انجام میشود.در روش اول از تزریق مایع و در روش دوم از لیزر (امواج اولتراسونیک) استفاده میشود. در روش اول مایع را از طریق یک برش کوچک وارد بدن کرده و سپس چربی ها از طریق کبد خارج میشود. در روش دوم نیز از امواج برای گرم کردن سلول های چربی استفاده می شود.

جراحی شکم ابدومینوپلاستی :

این روش تحت بیهوشی کامل انجام می شود به این صورت که دو برش در قسمت ها لگن تا ناحیه تناسلی و اطراف ناف داده می شود. سپس این نواحی برداشته شده و پزشک عضلات ناحیه شکم را به سمت هم میکشد تا ظاهری زیباتر پیدا نماید. بعداز آن پوست های اضافی برش داده میشود.
در این روش پوست های اضافی هم حذف میشود و برای کسانی توصیه میشود که با روش های دیگر جواب نمیگیرند. این روش نسبت به روش های دیگر عوارض بیشتری مانند عفونت، عدم به وجود آمدن تقارن، خونریزی، مرگ بافت ها و … را به همراه دارد.

بهترین روش برای پیکرتراشی :

با توجه به توضیحات داده شده به نظر میرسددو روش لیپوساکشن و لیپوست بهترین انتخاب برای حذف چربی های اضافه می باشد و کمترین خسارت را به بدن و بافت های چربی وارد مینماید. با این وجود بهتر است برای انتخاب روش مناسب با پزشک متخصص مشورت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *