×
روش های مختلف انجام لیف صورت-کلینیک زیبایی مای رونیکا-جنوب غربی تهران-شهرک ولیعصر-منطقه18

لیفت صورت و مزایا و معایب لیفت

در سال های شروع زندگی پوست انسان به دلیل تجمع چربی در زیر پوست حالت ارتجاعی و شادابی زیادی دارد. اما به مرور زمان از حجم چربی کاسته شده و این موضوع باعث افتدگی و شل شدن پوست میشود.علاوه بر این عواملی مانند کم و زیاد شدن وزن، آلودگی هوا، آفتاب، استرس و مصرف الکل و سیگار و ژنتیک نیز باعث افزایش چین و چروک در پوست میشود.
لیف صورت روشی برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک ها میشود. به این صورت که با کشیدن پوست قسمت های مختلف مانند بالا کشیدن ابرو، زاویه سازی فک، رفع افتادگی پلک ها، رفع افتادگی غبغب و … شادابی و جوانی را به پوست باز میگرداند.

روش های مختلف انجام لیفت صورت:

لیفت صورت به 2 روش کلی با انجام عمل جراحی و بدون جراحی میباشد. بنابراین برای انتخاب روش مناسب حتماً باید با یک پزشک متخصص مشورت نمایید.

لیفت صورت به روش انجام جراحی:

اگر عمق آسیب های پوستی وارد شده زیاد باشد و نتوان با روش های لیفت بدون جراحی مشکل را برطرف کرد از عمل جراحی برای رفع افتادگی پوست استفاده می شود. لیفت با انجام عمل جراحی یک روش تهاجمی پر دردسر میباشد و گاهی وره نقاهت پس از عمل ممکن است تا چند ماه طول بکشد. سن متقاضی، جنس پوست و میزان ارتجاعی بودن پوست و عضلات زیر پوست تاثیر زیادی در نتیجه عمل دارد. با این حال به علت تهاجمی بودن این روش ممکن است همراه با عوارض جانبی باشد.

عوارض انجام لیفت به روش انجام عمل جراحی:

  • ایجاد کبودی و خون مردگی زیر پوست
  • درد
  • امکان آسیب زدن به اعصاب صورت
  • امکان آسیب زدن به تقارن صورت
  • امکان باقی ماندن رد زخم

1-لیفت با نخ:

در روش لیفت صورت با نخ یا امبدینگ از نخ های دندانه داری که آزادانه در داخل پوست قرار میگیرد برای کشیدن پوست صورت و گردن استفاده میشود.
این نخ ها در 2 نوع وجود دارند. نوع اول نخ های دندانه دار و آزادی هستند که برای کشیدن پوست نیازی به اتصال به نقطه ثابتی نیست و آزادانه در داخل ساختار پوست قرار میگیرند. در نوع دوم، از نخ های معلق استفاده میشود که باید به یک ساختار ثابت در صورت یا پوست سر وصل شوند. در این روش به دلیل اینکه برش های بزرگی داده نمیشود جای زخمی باقی نمیماند.عمل لیفت با نخ به صورت بی حسی موضعی انجام میشود و نهایتاً 48 ساعت بعدازظهر انجام میتوانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید.

2-لیفت صورت با هایفوتراپی:

میتوان از هایفوتراپی یا HIFU به عنوان جدیدترین روش برای رفع افتادگی پوست نام برد. در این روش از امواج اولتراسونیک استفاده و گرما به لایه های داخلی پوست استفاده میشود. به این ترتیب با سفت شدن پوست این افتادگی ها از بین میرود و پوست جوان و شادابی خود را مجدداً بدست می آورد.

3-لیفت صورت با RF فرکشنال:

یکی دیگر از روش های انجام لیفت بدون خونریزی و درد استفاده از امواج الکترومغناطیسی یا همان RF میباشد. این امواج بر روی سلول های کلاژن موجود در لایه میانی پوست یا لایه درم تاثیر میگذارد. این امر باعث فعالیت و تکثیر این سلول ها میشود. این روش هیچ گونه عارضه ی جانبی ندارد و قرمزیی که ایجاد میشود بعد از چند ساعت از بین میرود.
نکته: افرادی که در ناحیه گردن یا صورت از پروتز استفاده میکنند، کسانی که از باتری در قلب خود استفاده میکنند و زنان باردار و شیرده نباید از این روش استفاده نمایند.

4-لیفت به روش آندوسکوپی:

روش اندوسکوپی یکی از کم خطرترین و غیر تهاجمی ترین روش لیفت میباشد. این روش با ایجاد چند سوراخ کوچک در نواحی کنارگوش، بالای خط ابرو، زیر پلک ها و داخل دهان انجام میشود.به این صورت که پوست، جربی و عضلات از استخوان جدا شده و کشیده میشوند. به این کار باعث از بین رفتن چین و چروک ها و صاف شدن پوست صورت می شود.

5-لیفت صورت با تزریق بوتاکس:

انجام بوتاکس جزو محبوبترین روش ها برای حدف چین و چروک های صورت میباشد. بلافاصله بعد از انجام میتوانید شاهد از بین رفتن خطوط اطراف چشم، ابرو و پیشانی خود باشید. البته این یک روش موقتی است.بوتاکس خاصیت پیشگیری نیز دارد و وقتی استفاده میکنید باعث میشود ایجاد مجددا این خطوط به تاخیر بیفتد.

6-لیفت صورت با تزریق چربی:

تزریق چربی یکی دیگر از روش هایی است که برای لیفت صورت استفاده میشود و نسبت به روش های دیگر عوارض کمتر و نتایج بهتری دارد و میتوان گفت تاثیر آن دایمی میباشد.در واقع تزریق چربی علاوه بر سفت کردن پوست باعث جبران حجم چربی از دست رفته شده و پوست را جوانتر میکند.

7-لیفت صورت با تزریق ژل:

تزریق ژل به زیر پوست باعث صاف شدن و از بین رفتن ناهمواری های پوست میشود. علاوه بر این از تزریق ژل میتوان برای برجسته کردن لب و گونه نیز استفاده کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *