×
خدمات زیبایی در دوران کرونایی

خدمات زیبایی در دوران کرونایی

آیا خدمات زیبایی در دوران کرونایی خطرناک میباشد؟

این سوالیست که برای خیلی از افراد در این دوران پیش آمده. در طول این مدت بسیاری از افراد از مراجعه به آرایشگاه ها و سالن های زیبایی خودداری کردند و این باعث شد تا این صنف با مشکلات زیادی مواجع شود.
اما آیا براستی مراجعه به این مراکز بیش از سایر مراکز که در طول شبانه روز به آن مکان ها رفت و آمد میکنیم برای ما زیان آور میباشد؟

بی بی سی در اوایل ماه ژوئیه گزارش داد: “با وجود ویروس جدید کرونا در سراسر جهان ، تعدادی از کلینیک های خدمات زیبایی باز مانده اند و اقدامات سختگیرانه تری مانند آزمایش Covid-19 و تمیز کردن مکرر دارند.” “کلینیک ها در ایالات متحده ، ژاپن ، کره جنوبی و استرالیا همگی شاهد افزایش بیماران در معالجه از جمله، بوتاکس ، لیفت پوست صورت و عمل بینی هستند.”

بنابراین این صنعت به جای اینکه شاهد افتادگی باشد ، رونق پیدا کرده است. دکتر رود جی روهریچ ، جراح زیبایی در تگزاس ، به بی بی سی گفت که او می بیند “حتی بیشتر از آنچه که من می گویم طبیعی است. ما احتمالاً می توانستیم شش روز در هفته عمل کنیم. اما اکنون این تعداد بیشتر شده است!”

این که ما باید در هر زمان و هر مکان نکات و پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم امریست بدیهی. کلینیک های زیبایی به دلیل اینکه یک مرکز پزشکی میباشند و از حضور پزشک بهره میبرند بیش از مراکز دیگر به رعایت این نکات توجه مینمایند. یک‌ پزشک خدمات گفت: “نکته قابل توجه برای افراد ، به ویژه افراد شاغل ، مدت زمان لازم برای بهبودی از یک عمل زیبایی است . اکنون افراد خارج از خانه مشغول کار نیستند و در خانه کار می کنند ؛ این به آنها فرصت مناسبی می دهد تا بی سر و صدا از عوارض عملهای زیبایی بهبود یابند و بدون اینکه کسی متوجه شود ، عمل خدمات را انجام داده باشند و این یک عامل و دلیل بسیار مهم است. یک عامل مهم دیگر اما این است که در این دوره ، پول بیشتری می توان جمع کرد زیرا بسیاری از خانواده ها خرج هایی نظیر سفر و فست فود و دیگر چیزهایی از این قبیل را ندارند و همین موضوع سبب می شود که پولشان به خدمات های پلاستیک و زیبایی برسد . “

در حین مراجعه به یک کلینیک زیبایی باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

همان طور که قبل اشاره شد نه تنها برای مراجعه به مراکز زیبایی بلکه هر مکان دیگری باید کاملا پروتکل های بهداشتی هم از طریق مراجعه کننده و هم از طرف خدمات دهنده رعایت شود. در ادامه به بیان این نکات میپردازیم.

1) یکی از مواردی که حتما باید رعایت کرد عدم ازدهام در این گونه مراکز میباشد. سیستم نوبت دهی تک نفره احتمال رویارویی با افراد بیشتر را کاهش داده و در نتیجه احتمال انتقال این ویروس را تا حد قابل توجهی پایین می آورد. پس قبل از مراجعه برای گرفتن نوبت اقدام نمایید.

2) استفاده از وسایلی مانند ماسک، دستکش، شیلد، کاور کفش الزامی میباشد.

3) به هنگام ورود حتما باید دستهای مشتریان و بیماران با استفاده از مواد ضدعفونی کننده تمیز شود.

4) کارکنان مجموعه های زیبایی باید از ماسک و در صورت موجود بودن، از سپر (شیلد) پزشکی استفاده کنند، مرتبا دستکشهایشان را عوض کنند و در صورت بروز علایم بیماری، از ادامه کار خودداری کرده و تا بهبودی کامل در منزل استراحت کنند.

5)در این دوران تمام کلینیک ها باید یک روز در میان اقدام به ضدعفونی کردن و تمیز کردن کلینیک نمایند.

6) قبل و بعد از انجام کار باید تمام تجهیزات ضد عفونی شوند.

7) تا حد امکان از آوردن کودکان و همراه پرهیز نمایید.

خدمات زیبایی در دوران کرونایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *