×
تزریق ژل-مراقبتهای بعد از تزریق ژل لب-جوانسازی و رفع چین و چروک های صورت-لیزر موهای زائد-نعمت آباد-کلینیک مای رونیکا-4

تزریق ژل جوانسازی و رفع چروک

می توان گفت داشتن پوست صاف و شاداب ایده آل همگان می باشد. برای رسیدن به این امر روش های زیادی وجود دارد.ولی بعضی از روش ها نیاز به پرداخت هزینه زیادی دارد.

تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی می باشد که نیاز به هزینه زیادی ندارد و به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. علاوه بر این برای انجام آن هیچ محدودیت سنیی وجود ندارد و زن و مرد می توانند انجام دهند.همین دلایل باعث افزایش طرفدارن انجام این عمل شده است.
این عمل نخستین بار در سال 1899 توسط پزشکی به نام گروسی با تزریق پرافین در ناحیه اسکروتوم یک مرد انجام شد.قبل از آن نیز تزریق موفقیت آمیز چربی توسط شخصی به نام نوبوگ انجام و مقداری چربی از بافت ها برداشته و به ناحیه بازوی تزریق شد.

انواع مختلف ژل

ژل ها در 2 گروه طبیعی و مصنوعی دسته بندی می شوند.بهتر است قبل از تزریق ژل، به نوع ژل و برند آن توجه نمایید تا بتوانید به نتیجه مورد نظرتان دست یابید و دچار عوارض جانبی نشوید.

در ابتدا به معرفی ژل های طبیعی میپردازیم.

 • اسید هیالورونیک:
  این ماده در سال 1995 در طی یک سری تحقیقات بدست آمد و در سال 1996 با نام تجاری “هیالورون” وارد بازار شد.این ماده به طور طبیعی در بافت های بدن انسان وجود دارد و به عنوان یک روان کننده در مفاصل و بافت های همبند فعالیت می کند. تزریق این ماده باعث هیدروژنه شدن چربی و در نتیجه داشتن ظاهر مناسبتری می شود.
  اسید هیالورونیک قابلیت جذب آب را دارد و به همین دلیل به آن اسفنج نیز گفته می شود.این ماده به دلیل بافت نرمی که دارد از ماندگاری خوبی برخوردار است. مدت ماندگاری اثرات آن زمانی مابین 8 تا 16 ماه می باشد.در این روش عارضه خاصی مشاهده نشده است.و اگر در موارد اندکی عارضه ای نیز ایجاد شود به سرعت از بین می رود.
 • هیدروکسی آلپاتیت کلسیم:
  این ماده نیز به صورت طبیعی در باف های استخوانی بدن وجود دارد. هیدروکسی آلپاتیست کلسیم سنگین ترین نوع در بین مواد پرکننده و حجم دهنده پوست می باشد. این ماده هیچ گونه نیازی به تست پوستی ندارد و ریسک واکنشهای حساسیتی در آن بسیار کم است و تا حدود 1 سال باقی می ماند.

بعد از معرفی معروفترین ژل های طبیعی نوبت به معرفی ژل های مصنوعی میرسد.

 • پلی متیل متاکریلات:
  این ژل یک ماده مصنوعی سازگار با بدن انسان می باشد و از گوی های بسیار ریزی تشکیل شده است. این گوی ها در زیر پوست باقی می مانند و قابلیت این را دارند که توسط بدن تجزیه و جذب شوند.باید درنظر داشته باشید که هنگام استفاده از این ماده برای تزریق ژل از کلاژن نیز استفاده نمایید تا باعث استحکام بیشتر پوست شود.
 • پلی لاکتیک:
  یکی دیگر از انواع ژل های مصنوعی پلی لاکتیک است.این ماده یک پلیمر مصنوعی می باشد که کاملاً با ساختار بدن انسان سازگاری دارد و به خوبی جذب می شود. تزریق ژل در این روش باید در طول چند ماه و در چند مرحله انجام گیرد.اثرات آن معمولاًبعداز چند هفته پایدار می شود و حدوداً تا 2 سال باقی می ماند.

دربین موارد گفته شده ژل اسید هیالورونیک از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

کاربردهای تزریق ژل

 • تزریق ژل-جوانسازی و رفع چین و چروک های صورت-لیزر موهای زائد-نعمت آباد-کلینیک مای رونیکا-1رفع چین و چروک های صورت
 • رفع چاله های عمیق پوستی
 • رفع خط اخم و خنده و خطوط کنار چشم
 • برجسته کردن لب،گونه،چانه و ….
 • رفع افتادگی زیرچشم

عوارض احتمالی تزریق ژل

 • التهاب و کبودب
 • قرمزی و بی حسی موقت
 • برجستگی بیش از حد

این عوارض بعداز گذشت مدتی از بین میرود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *