×

پلاسماتراپی چیست؟

پلاسماتراپی یک روش درمانی غیرلیزی برای جوانسازی پوست ، رفع اثرات آفتاب سوختگی و چین و چروک صورت می باشد.

پلاسما چیست؟

تصور همه ما بر این است که مواد پیرامون ما در سه حالت کلی مایع ، جامد و گاز می باشند.ولی حالت چهارمی نیز وجود دارد که به آن پلاسما(گاز یونیزه) می گویند و خصوصیات خاصی دارد.

دستگاه پلاسماتراپی-جوانسازی پوست-رفع چربی و خطوط و عیبوب صورت
دستگاه پلاسماتراپی

روند انجام پلاسما :

انجام پلاسماتراپی-کلینیک پوست و مو و زیبایی-نعمت آباد

ابتدا بیمار باید با یک پزشک متخصص مشاوره انجام دهد تا تشخیص داده شود که این روش جواب خواهد داد یا خیر.سپس با استفاده از مواد بی حس کننده ناحیه مورد نیاز را به صورت موضعی بی حس می کنند.سپس هندپیس دستگاه پلاسما را نزدیک به محل های مورد نظر قرار میدهند. انرژی پلاسما بر روی پوست اثر گذاشته و گرمای حاصل از آن به زیرپوست نفوذ کرده و باعث تولید سلول های جدید و کلاژن پوست می شود.  این خود باعث از بین رفتن چین و چروک های صورت و صاف شدن و جوانسازی پوست می شود و رنگ و بافت پوست را بهبود می بخشد. این عمل به طور متوسط بین 10 تا 60 دقیق طول می کشد.
اگر سطح انرژی پلاسما کم باشد موجب قرمزی خفیف بر روی پوست می شود که بعد از 2 الی 3 روز از بین می رود. اگر از سطح انرژی بالاتری استفاده شده باشد این قرمزی بیشتر شده و 5 تا 10 روز وقت می برد تا رفع شود.برای بهبود سریعتر این قرمزی می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.

کاربردهای پلاسماتراپی :

پلاسماتراپی-کلینیک پوست و مو و زیبایی-نعمت آباد

از پلاسماتراپی می توان برای رفع مشکلات پوستی مانند صاف کردن چین و چروک صورت ، کاهش افتادگی پلک ها ، بهبود خطوط اطراف لب ، رفع ترک های پوستی ، لیفت شکم ، صورت  ، پیشانی و گردن ، رفع لک های ناشی از آسیب نور خورشید ، زگیل ، خال گوشتی و گوشت های اضافه روی پوست استفاده کرد.

مزایای پلاسماتراپی :

این روش درمانی هیچ محدودیت سنیی ندارد و برای تمام طیف رنگ پوست قابل استفاده می باشد. همچنین نسبت به روش های مشابه مانند هایفوگرافی عوارض کمتری دارد.در این روش نیازی به برش پوست و بخیه وجود ندارد. موجب نازک شدن پوست نمی شود و ریسک و خطر پایینی دارد. هزیینه این روش به نسبت روش های دیگر بسیار مناسبتر می باشد.

عوارض پلاسماتراپی :

تا به حال عارضه خاصی برای این روش اعلام نشده است.بعضی از افراد ممکن است بعد از عمل با مشکل پوسته پوسته شدن پوست و یا سفت شدن پوست پلک مواجه می شود.

یک دیدگاه برای “پلاسماتراپی چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *